נתק קשרים עם האקס שלך באודר כדי להמשיך הלאה

מערכות יחסים כושלות יכולות להיות חוויה קשה וכואבת, אבל ללמוד כיצד לנתק קשרים עם האקסית שלך יכולה לעזור לך לרפא ולהמשיך הלאה. זו יכולה להיות ההחלטה הקשה ביותר לקבל, במיוחד אם אתה עדיין דואג לאקס שלך, אבל לרוב זו הבחירה הטובה ביותר. ניתוק קשרים עם האקס שלך זה לא רק על פרידה, זה גם על הסרת אותם מהחיים שלך כמה שאפשר כדי שתוכל להתמקד בעצמך ולהתחיל להחלים. זה יכול לכלול הימנעות ממגע, מחיקת אותם מהמדיה החברתית שלך, ואי הסתמכות עליהם יותר לתמיכה. ביצוע הצעד הזה יכול להיות קשה להפליא, אבל זה יכול להיות גם משחרר להפליא. כשאתם מוכנים לעשות את הצעד הזה, חשוב להבין מדוע ניתוק קשרים עם האקסית שלכם כל כך חשוב ואיך לעשות זאת בצורה בריאה עבורכם.

השפעה רגשית של מערכות יחסים כושלות

כמו בכל פרידה, סיום מערכת יחסים יכול ליצור רגשות של עצב, כעס ואפילו אשמה. רגשות אלו יכולים להיות חזקים עוד יותר אם הפרידה הייתה תוצאה של מערכת יחסים כושלת. פרידה יכולה גם ליצור תחושות של בידוד, או לגרום לך להרגיש שאתה לבד. ייתכן שאתה חווה תחושות של דיכאון, במיוחד אם סיום מערכת היחסים שלך היה פתאומי. שוב, איך אתה מתמודד עם הרגשות האלה יהיה תלוי מדוע הקשר נכשל. אם הפרידה נבעה מבעיה ארוכת טווח שאיתה התמודד בן הזוג שלך, למשל, אתה עלול להרגיש עצב שהקשר הסתיים אך לא כעס נוסף. כאשר מערכת יחסים מסתיימת בגלל בעיה ארוכת טווח שאף אחד מבני הזוג לא הצליח לפתור, אתה עלול להרגיש עצב, אבל לא כעס. אתה יכול גם להרגיש הקלה שהקשר הסתיים, אבל שוב, בלי כעס. אבל כאשר מערכת יחסים מסתיימת בגלל שאחד מבני הזוג לא היה מוכן לעבוד על הבעיות, אתה עלול להרגיש עצב, כעס ואשמה. שוב, עוצמת התחושות הללו תהיה תלויה במצב. אם אתה היית זה שסיים את הקשר, אתה עלול להרגיש אשמה, אבל אם בן הזוג סיים אותו, אתה עלול להרגיש כועס. שוב, עוצמת התחושות הללו תהיה תלויה במצב.

היתרונות של כריתת קשרים עם האקס שלך

היתרונות של ניתוק הקשר עם האקס שלך יכולים להיות רבים ומגוונים. זה יכול לעזור לך באמת לרפא ולהמשיך הלאה מהקשר. זה יכול לשים אותך בעמדה טובה יותר למצוא מערכות יחסים חדשות, וזה יכול לעזור לך להיות שותף טוב יותר בעתיד. ניתוק הקשר עם האקס שלך יכול להקל על הריפוי הרגשי שלך ולעזור לך לשים את מערכת היחסים מאחוריך. זה יכול לעזור לך להימנע מלחזור על דפוסים שליליים במערכות היחסים העתידיות שלך. אתה יכול גם להיות בעמדה טובה יותר להתחיל מערכת יחסים חדשה אם אתה כבר לא 'נאחז' באקס שלך. האקס שלך יכול להוות מקור לתמיכה בעת סיום מערכת יחסים ארוכת טווח, אך לא בעת סיום יחסים קצרי טווח.

הבנת מדוע חשוב לחתוך קשרים עם האקס שלך

אם מערכת היחסים שלכם הסתיימה עקב בעיה ארוכת טווח שאף אחד מבני הזוג לא הצליח לפתור, אתם עלולים להרגיש עצב והקלה, אבל לא כעס. אם מערכת היחסים שלכם הסתיימה בגלל שסיימתם אותה, אולי תרגישו אשמה, אבל אם בן הזוג סיים אותה, אתם עלולים להרגיש כעס. שוב, עוצמת התחושות הללו תהיה תלויה במצב. אם אתה מרגיש כעס כלפי האקס שלך, זה עשוי להיות אינדיקציה לכך שאתה עדיין דואג לו ורוצה לתקן את הקשר. אם זה המצב, תחילה עליך לנסות להבין מדוע אתה רוצה לתקן דברים. האם אתה מקווה לתקן את הקשר כי אתה רוצה לבלות איתם שוב, או שאתה מנסה לתקן את הקשר כי אתה רוצה להוכיח שצדקת? אם אתה רוצה לתקן את הקשר כי אתה רוצה להיות איתם שוב, זו לא סיבה בריאה. במקום זאת, עליך להתמקד מדוע אתה רוצה לתקן את מערכת היחסים.

מכינים את עצמכם לתהליך

לפני שתתחיל לנתק קשרים עם האקס שלך, עליך להכין את עצמך לתהליך. זה כולל קבלת החלטה לנתק את הקשר עם האקס שלך, לדעת מה זה אומר ולמה אתה עושה את זה, ותוכנית פעולה. זה יכול להיות מועיל לכתוב רשימה של כל מה שהאקס שלך מעורב כרגע בחייך. זה יכול לכלול חשבונות מדיה חברתית, מיילים, חברים ואנשים אחרים שאתה קרוב אליהם, כגון בני משפחה או עמיתים לעבודה. כשאתה מכין את הרשימה הזו, נסה לכלול את כל מה שאתה יכול לחשוב עליו, גם אם זה נראה לא חשוב. זה יעזור לך לוודא שלא תפספס שום דבר.

הימנעות ממגע עם האקס שלך

כאשר אתה מוכן להתחיל לנתק קשרים עם האקס שלך, עליך להימנע ממגע איתם. זה יכול להיות קשה, במיוחד אם אתה עדיין דואג להם, אבל זה חשוב. אם אתה עדיין דואג לאקס שלך, אתה עלול להתפתות לפנות אליהם, או שהם עשויים ליצור איתך קשר. אם אתה בקשר עם האקס שלך, סביר להניח שתעסוק בהתנהגויות 'תיקון מערכות יחסים', כגון מתן תמיכה, התפשרות וניסיון לגרום להם להרגיש טוב יותר. התנהגויות אלו לא יעזרו לך להחלים, והן עשויות למנוע מהאקס שלך להמשיך הלאה. הם עשויים אפילו לעודד את האקס שלך להבטיח הבטחות שווא כדי לזכות אותך בחזרה. אם אתה עדיין דואג לאקס שלך ורוצה להיות איתו בקשר, הציבו גבולות ברורים והיצמדו אליהם. כאשר אתה מציב גבולות עם האקס שלך, אתה נותן להם לדעת שאתה לא רוצה להמשיך את הקשר.

מחיקת אותם מהמדיה החברתית שלך

לאחר שהפסקת לתקשר עם האקס שלך, עליך למחוק אותו מהמדיה החברתית שלך. אולי תרצה לבטל את החברים שלהם או לבטל את המעקב אחריהם, אבל זה לא מספיק. לאקס שלך עדיין יש גישה לפוסטים שלך, ואתה עלול למצוא את עצמך נמשך חזרה לחייו מבלי להבין זאת. במקום זאת, עליך למחוק את האקס שלך מהמדיה החברתית שלך לחלוטין. אם הם 'חבר' שלך בפייסבוק, מחק אותם. אם ילכו אחריך באינסטגרם, בטל את המעקב אחריהם. ואם הם נמצאים באחת מקבוצות Google שלך או באחת מרשימות הדוא"ל שלך, עליך להסיר אותם. לעתים קרובות זהו שלב קשה, אך הוא חשוב. זה יעזור לך באמת לנתק את הקשר עם האקס שלך, וזה יעזור לך להמשיך הלאה.

כבר לא סומך עליהם לתמיכה

אחת הדרכים הגדולות ביותר שבהן אתה יכול לנתק קשרים עם האקס שלך היא על ידי לא להסתמך יותר עליהם לתמיכה. זה יכול לכלול גם תמיכה רגשית וגם תמיכה כלכלית. אם האקס שלך כרגע מספק לך תמיכה כלכלית, למשל, אולי תרצה להפסיק לקחת את הכסף הזה כשתסיים את מערכת היחסים שלך איתם. אולי כדאי לחכות עד שהם יסיימו איתך את הקשר, אבל אם אתה מרגיש שאתה חייב להפסיק לקבל מהם תמיכה, אתה יכול לעשות זאת. אולי תרצה לדבר איתם קודם ולהסביר למה אתה עושה את זה. אולי כדאי שתחכה עד שתנתק את הקשר עם האקס שלך לפני שתפסיק להסתמך עליהם לתמיכה, אבל זה תלוי בך.

להתמקד בעצמך ולהמשיך הלאה

כשאתה מתקדם ומתמקד בעצמך, אתה יכול לנקוט במספר צעדים חשובים. ראשית, עליך לזהות את החוזקות שלך ולפתח אותן הלאה. זה יעזור לך להחלים ולהמשיך הלאה מהפרידה הכואבת שלך. עליך גם לזהות את החולשות שלך ולפעול לשיפורן. אתה יכול לעשות זאת על ידי פנייה לעזרה מקצועית אם אתה צריך את זה. על ידי כך, אתה יכול לזהות ולהתגבר על האתגרים שלך, לטפל טוב יותר בעצמך ולהמשיך הלאה ממערכת היחסים שלך בעבר. לבסוף, עליך לדאוג לבריאותך הפיזית והנפשית. אתה חייב לאכול בריא, לישון מספיק ולהתאמן באופן קבוע. עליך גם ללמוד כיצד לנהל את הרגשות, המחשבות והחוויות שלך. זה יעזור לך להרגיש טוב יותר ולהמשיך הלאה מהפרידה הכואבת שלך. עליך גם לחפש תמיכה חברתית, במיוחד אם הפרידה שלך הייתה לאחרונה.

מחפש עזרה מקצועית

אם אתה מרגיש שאתה צריך יותר עזרה ממה שאתה מקבל כרגע, כדאי לשקול לפנות לעזרה מקצועית. זה יכול לכלול פנייה למטפל או הצטרפות לקבוצת תמיכה. זה יכול לכלול גם השתתפות בסדנת גירושין או פרידה. חשוב למצוא את סוג העזרה הנכון עבורך, לכן עליך לדבר עם חברים ובני משפחה כדי לברר מה הם עשו במצבים דומים. אתה יכול גם לחפש באינטרנט כדי לראות אילו סוגי תמיכה זמינים. כאשר אתה מוצא מישהו שאתה חושב שתרוויח מלדבר איתו, קבע פגישה או הצטרף לקבוצה. עליך לעשות זאת בהקדם האפשרי, במיוחד אם הפרידה שלך הייתה לאחרונה או כואבת מאוד.

שיקולים אחרונים

סיום מערכת יחסים יכול להיות כואב וקשה, אבל זה גם יכול להיות צעד לקראת עתיד טוב יותר. זה יכול לעזור לך לרפא, להתחזק ולשפר את הכישורים שלך.