עצות לגבי המשך ולקחת לך זמן

מערכות יחסים כושלות יכולות להיות כמה מהחוויות הקשות ביותר לניווט. אחרי הכל, כשאתה פותח את הלב שלך למישהו והוא לא גומל, זה יכול להיות קורע לב ומבלבל להפליא. זו הסיבה שחשוב לזכור שאחרי מערכת יחסים כושלת, יכול לקחת זמן להתקדם ולהחלים. גם אם חשבתם שאתם מוכנים להמשיך הלאה, יכול לקחת זמן לעבד את הרגשות והזיכרונות הקשורים למערכת היחסים. חשוב להיות עדין עם עצמך בזמן הזה ולהכיר בכך שמותר לך להרגיש כל מה שאתה מרגיש. עם סבלנות, הבנה וטיפול עצמי, אפשר לרפא ולהמשיך ממערכת יחסים כושלת.

הכרה בכאב של מערכת יחסים כושלת

קל מאוד לחזור על הכחשה ולנסות להעמיד פנים כאילו הקשר לא משנה. שזו תגובה נורמלית לכאב של זוגיות כושלת, אבל זה באמת יכול לעכב את תהליך הריפוי וההמשך. זה כל כך חשוב להכיר בכאב של מערכת יחסים כושלת, לאפשר לעצמך להרגיש אותו ולהביע אותו. אין דרך לעקוף את זה, ואתה רק תאריך את הריפוי שלך על ידי הכחשת הכאב וניסיון להמשיך הלאה מהר מדי. חשוב לתת לעצמך מקום להתאבל ולהכיר בכל הרגשות שלך. אתה לא צריך להצדיק את הרגשות שלך או לנסות להבין אותם; פשוט לקבל אותם ולאפשר להם לקרות.

שלבים של אבל וריפוי בעקבות מערכת יחסים כושלת

כאשר מערכת יחסים מסתיימת, אנו עוברים תהליך אבל בדיוק כמו לאחר אובדן של אדם אהוב. יש שלבים שונים שאנחנו עוברים, ולפעמים זה יכול להרגיש כמו סוף העולם. הכחשה ובידוד הם השלבים הראשונים של תהליך זה. זה כאשר אתה מנסה להעמיד פנים שהקשר מעולם לא התרחש ושזה לא פוגע בך. כעס הוא השלב הבא בתהליך הזה. זה כאשר אתה מכוון את הרגשות שלך כלפי בן הזוג שלך ומאשים אותם בסיום הקשר. מיקוח הוא השלב הבא. זה כאשר אתה מנסה לעשות עסקאות עם היקום כדי לגרום למערכת היחסים לעבוד. דיכאון הוא השלב הבא. זה כאשר אתה מרגיש חסר תקווה ובודד. חשוב לפנות לאנשים בתקופה זו. הקבלה היא השלב האחרון. זה הזמן שבו אתה מבין שהקשר הסתיים ושאתה צריך להמשיך הלאה. זה לא אומר שאתה שוכח מהקשר או שלא אכפת לך ממנו, זה רק אומר שאתה מוכן לשחרר אותו. בעוד שכל מערכת יחסים כושלת היא שונה, ניתן לצפות שכל אחד מהשלבים הללו יתרחש בשלב מסוים במהלך תהליך הריפוי.

אסטרטגיות טיפול עצמי להמשך הדרך

חשוב לקחת את הזמן שאתה צריך כדי לרפא ולטפל בעצמך לאורך כל תהליך המעבר. הקפידו לישון מספיק, לאכול בריא ולהתאמן באופן קבוע כדי לעזור בתהליך הריפוי. אתה יכול גם לנסות לרשום יומן, לפנות למשפחה ולחברים ולהיות מעורב בפעילויות שאתה נהנה מהם. טיפול עצמי חיוני לשרוד בתהליך הריפוי ולהיות שם עבור אנשים אחרים. חשוב להימנע מאנשים ומצבים שהם רעילים עבורך ושרק יוסיפו לכאב שלך. במקום זאת, נסה להיות בקרבת אנשים שאכפת להם ממך ושירצו לעזור לך להחלים. זה יהיה הרבה יותר קל לרפא כשאתה נמצא בקרבת אנשים חיוביים שתומכים בך.

הבנת הצורך בזמן ריפוי

חשוב להכיר בכך שתהליך הריפוי ממערכת יחסים כושלת יכול לקחת זמן. אתה לא יכול לזרז את התהליך הזה; זה חייב לקרות באופן טבעי. זה כל כך חשוב לתת לעצמך זמן ולא לצפות מעצמך להתגבר על מערכת היחסים מיד. אם תנסה לזרז את התהליך הזה ולהכריח את עצמך להמשיך הלאה לפני שאתה מוכן, אתה רק תאריך את הכאב שלך ותקשה על תהליך הריפוי. זכור שמגיע לך כמה זמן שאתה צריך כדי לרפא.

הכרה בחשיבותם של גבולות

גבולות חשובים להפליא במהלך תהליך הריפוי ממערכת יחסים כושלת. זה יכול להיות ממש מפתה לעסוק באדם ששבר את הלב שלך, בין אם באמצעות מדיה חברתית או על ידי ניסיון להיות חברים איתו. זו תגובה נורמלית, אבל אתה צריך להיות זהיר. שיתוף פעולה עם האדם ששבר את הלב שלך סביר להניח שיאריך את הכאב שלך ויקשה עליך להמשיך הלאה. חשוב להציב גבולות בריאים עם אדם זה ולהימנע מהם ככל האפשר.

מציאת סגירה במערכת יחסים כושלת

הסגירה היא דבר מסובך, וזה לא משהו שקורה באופן מיידי. עם זאת, אפשר למצוא סגירה בזוגיות כושלת. ראשית, עליכם להבין שסביר להניח שלעולם לא תקבלו הסבר מבן הזוג שלכם. זה לא אומר שאתה לא יכול למצוא סגירה; זה רק אומר שהסגר יבוא מתוכך. נסו למצוא מה אתם יכולים לקחת מהזוגיות הכושלת ואילו לקחי חיים אתם יכולים ללמוד ממנה. מה עשית נכון? מה עשית לא בסדר? מה היית עושה אחרת? ברגע שתצליחו למצוא לקחים בזוגיות, תוכלו למצוא הסתגרות.

לשחרר את עצמך מאשמה

זה נפוץ להרגיש אשמה בעקבות מערכת יחסים כושלת. אחרי הכל, בן הזוג שלך כנראה השקיע הרבה בקשר, רק כדי שבסופו של דבר נדחה על ידך. חשוב להשתחרר מכל אשמה הקשורה לפרידה. לא עשית שום דבר רע. אתה לא יכול לשלוט במעשים של אנשים אחרים, ואתה לא יכול להכריח מישהו לאהוב אותך. אשמה רק מעכבת אותך מריפוי ומלהמשיך בחייך. חשוב להכיר בכך שאינך אשם בכך פרידה ושאינך צריך להרגיש אשמה על כך.

למידה ממערכות יחסים כושלות

מערכות יחסים כושלות יכולות להיות קשות להפליא, אבל הן גם יכולות ללמד אותנו הרבה על עצמנו. מה עשית נכון? מה עשית לא בסדר? מה היית עושה אחרת? מה למדת מהניסיון הזה? מה הייתם עושים אחרת בפעם הבאה? חשוב להרהר בשאלות הללו ולהשתמש בניסיון זה כדי לעזור לך להפוך לאדם טוב יותר. לבסוף, חשוב לזכור שמערכות יחסים לא תמיד מצליחות. כמה מערכות יחסים פשוט לא נועדו להימשך, וזה בסדר. חשוב להיות עדין עם עצמך ולזכור שמגיעה לך אהבה ושאתה ראוי לאהבה.